• +48 22 400 88 44
  • integrity-europe@outlook.com

Systemy lotto

logowanie

zarejestruj się

ElGordo Navidad
PlayHugeLottos.com
Powerball

Analiza wyników lotto z poprzednich losowań to jeszcze za mało, żeby skutecznie grać w lotto, czyli osiągać znaczące wygrane. Przede wszystkim należy usystematyzować te wyniki według kilku różnych kryteriów i dopiero na podstawie uzyskanych danych wyciągać wnioski dotyczące dalszej gry.

Najprostsze i najpopularniejsze zarazem statystyki wyników lotto opierają się na znalezieniu  różnych kombinacji najczęściej występujących liczb. Wyjściowe dane mogą być na przykład w postaci częstotliwości występowania każdej z poszczególnych liczb. Znajdujemy na przykład 6 liczb występujących najczęściej w Super Ena Lotto i typujemy te liczby cały czas niezmiennie przy każdym następnym losowaniu.

Niestety zazwyczaj trafne wytypowanie zwycięskiej kombinacji liczb nie jest takie proste. Niektórzy gracze szukają najczęściej występujących dwójek, trójek itd. Albo też najrzadziej występujących, żeby wiedzieć na jakie liczby absolutnie nie warto stawiać. W każdej z analizowanych grup liczb można wyznaczyć także ilość powtórzeń danej liczby w kolejnych losowaniach. Można opierać swoje typowania na częstotliwości występowania liczb parzystych i nieparzystych, liczb w danej dziesiątce czy z tą samą końcówką, na przykład 1, 2 lub 3. Pomaga też z pewnością wiedza, ile losowań musimy oczekiwać, aby znów wypadła dana liczba.

Ciągi liczbowe, sumy, średnie, gęstość padania jednej liczby, par i trójek, to właśnie zadanie dla tych, którzy interesują się statystyką oraz rachunkiem prawdopodobieństwa i wiedzą jak wykorzystać swoje umiejętności, aby zarabiać na grach liczbowych.

Gra systemowa polega na skreślaniu większej ilości liczb, niż jest losowana w danej loterii. Na przykład w loterii  Euro Millions, gdzie losowanych jest 5 liczb z 50 oraz 2 z 9, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną zakładamy,  że  typujemy 10 liczb z 50 oraz 3 z 9. Wymaga to oczywiście zawarcia odpowiednio dużej liczby zakładów lotto, aby uwzględnić wszystkie możliwe kombinacje ale w przypadku właściwego doboru liczb na podstawie analizy statystyk lotto, znacznie zwiększamy szanse na uzyskanie wysokiej wygranej. Dodatkowo w przypadku stosowania gry systemowej i trafienia jakiejkolwiek kombinacji liczb, nawet jeżeli jest to tylko wygrana najniższego stopnia (w przypadku EuroMillions 1+2 lub 2+1), liczba wygranych zakładów lotto jest równa liczbie powtórzeń trafnie wytypowanych liczb w każdej kombinacji liczb.

W grze systemowej można posługiwać się skróconymi lub pełnymi systemami lotto – poniżej przedstawiamy informacje na ten temat.

Systemy skrócone lotto

Systemy skrócone lotto polegają na tym, że z określonej  puli typowanych liczb, większej niż w przypadku zakładu prostego, dokonujemy wyboru mniejszej liczby  kombinacji – zakładów lotto, niż w przypadku stosowania systemu pełnego. Ten sposób typowania daje mniejszą gwarancję wygranej niż system pełny, ale jest dostępny właściwie dla wszystkich graczy lotto ze względu na niskie koszty.

Aby w prosty sposób wyjaśnić jak tworzy się wyżej wymienione systemy posłużymy się przykładowymi liczbami oraz ich kombinacjami. Dla potrzeb naszego przykładu niech to będą liczby (3, 7, 10, 13, 21, 26, 32, 38, 44, 49) oraz (2, 4, 5). Liczby w nawiasach są kolejno ponumerowane. W praktyce wygląda to następująco: w nawiasie pierwszym: (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10),  w drugim (1, 2, 3). Planując obstawiane zakłady będziemy się również posługiwać wspomnianymi nawiasami.

I tak w nawiasie pierwszym (5 z 50) mamy następujący układ: pod numerem 1 znajduje się liczba 3, pod numerem 2 liczba 7, pod numerem 3 mamy 10 i analogicznie dalej. Podobnie w nawiasie drugim, w którym wybraliśmy potencjalne kandydatki na szczęśliwe gwiazdy (Lucky Stars). Zakładamy wysyłanie na każde losowanie 6 zakładów.

Idąc tym tokiem myślenia planujemy grę sześcioma zakładami lotto z następującym układem liczb:

A: (1, 3, 5, 7, 9)     (1, 3)
B: (1, 2, 5, 6, 9)     (1, 2)
C: (2, 4, 6, 8, 10)   (2, 3)
D: (2, 3, 6, 7, 10)   (1, 3)
E: (1, 3, 4, 7, 9)     (1, 2)
F: (2, 3, 5, 8, 10)   (2, 3)

W ten sposób uzyskujemy wytypowane liczby na 6 zakładów Euro Millions:

A: (3, 10, 21, 32, 44)    (2, 5)
B: (3, 7, 21, 26, 44)      (2, 4)
C: (7, 13, 26, 38, 49)    (4, 5)
D: (7, 10, 26, 32, 49)    (2, 5)
E: (3, 10, 13, 38, 44)    (1, 2)
F: (10, 13, 21, 38, 49)  (4, 5)

Zgodnie z powyższym schematem otrzymujemy przykładowy system skrócony do gry sześcioma zakładami lotto w loterii Euro Millions. Oczywiście jest to wyłącznie ograniczony fragment możliwości wszystkich kombinacji liczbowych, jakie dałyby wybrane przez nas liczby – i na tym właśnie polega stosowanie systemów skróconych.

Stosowanie systemu do gry w lotto nie daje 100% gwarancji trafienia głównej wygranej ale z pewnością zwiększy możliwości uzyskiwania coraz wyższych wygranych lotto.

Systemy pełne lotto

Systemy pełne lotto polegają na typowaniu wszystkich kombinacji liczb dla większego zakresu, niż jest losowany. W konsekwencji, w przypadku trafnego wytypowania jakiejkolwiek kombinacji obstawionych liczb otrzymujemy wielokrotność wygranych lotto.

Grę w lotto systemem pełnym wyjaśnimy na przykładzie popularnej loterii 6/49, w której losowanych jest 6 liczb spośród 49. Taką loterią jest UK Lotto – National Lottery.

System 7 – typujemy siedem liczb i obstawiamy wszystkie możliwe kombinacje – w ten sposób otrzymujemy siedem zakładów lotto na jedno losowanie. W przypadku trafnego wytypowania trzech liczb uzyskujemy cztery wygrane najniższego stopnia, czyli „trójki”. Kolejno – trafne wytypowanie czterech liczb z zestawu siedmiu obstawianych oznacza wygranie trzech „czwórek” oraz czterech „trójek”, trafne wytypowanie pięciu liczb daje dwie „piątki” oraz pięć „czwórek”, natomiast w przypadku trafienia sześciu liczb mamy jedną „szóstkę” oraz sześć „piątek”.

Zwiększanie zakresu typowanych liczb daje większe prawdopodobieństwo trafnego wytypowania liczb i jeżeli to nastąpi uzyskujemy także  znacznie większą liczbę zwycięskich kombinacji lotto.

System 8 – w tym przypadku obstawiamy wszystkie kombinacje dla zestawu ośmiu liczb i otrzymujemy w ten sposób 28 zakładów lotto na jedno losowanie. Jeżeli trafnie wytypowaliśmy trzy liczby, otrzymujemy 10 zakładów lotto z wygranymi „trójkami”. Cztery trafione liczby dają już 16 „trójek” i 6 „czwórek”, pięć trafnie wytypowanych liczb oznacza wygranie 3 „piątek”, 15 „czwórek” oraz 10 „trójek”, natomiast trafienie sześciu liczb to 1 „szóstka”, 12 „piątek” oraz 15 „czwórek”.

Można stosować większe zakresy typowanych liczb, wiąże się to jednak z proporcjonalnie wyższymi kosztami. Stosowanie systemu 9 liczb oznacza 84 kombinacje, czyli konieczność wysłania 84 zakładów lotto, system 10 to 210 kombinacji liczb, system 11 – 462 kombinacje a system 12 aż 924!

Ale coś za coś – z pewnością stosując system pełny znacznie zwiększamy szanse na wygraną w lotto i w przypadku trafienia zwycięskich liczb otrzymujemy wygrane ze wszystkich skreślonych kombinacji. Na przykład przy stosowaniu systemu 12, jeżeli trafnie wytypowaliśmy 5 liczb, otrzymujemy 7 „piątek”, 105 „czwórek” i 350 „trójek”.

Warto pokusić się o rachunek wyniku finansowego przy stosowaniu gry systemem pełnym. Gdybyśmy zagrali systemowo w UK Lotto zestawem 12 liczb i trafili 5 z nich, wtedy przy inwestycji w wysłanie 924 zakładów lotto, co wyniesie około 3,200 euro, otrzymamy wygrane w wysokości około 28,000 euro, czyli zysk rzędu 25,000 euro.

Gra w lotto systemami pełnymi w zależności od stosowanego wariantu typowanych liczb, może wiązać się ze znacznymi kosztami. Dlatego warto rozważyć  zaangażowanie grupy przyjaciół i wspólną grę systemową. Spowoduje to rozłożenie ryzyka oraz kosztów na kilka, kilkanaście osób a jak się uda grupowo wytypować zwycięskie liczby, to będzie czym się dzielić i wspólnie cieszyć z wygranej!

Życzymy powodzenia w grze!

MegaMillions Aspirational
EuroMillions SuperDraw
Zagraj UK Lottery
Zagraj USA PowerBall
Euromillions Aspirational
German Lotto 6aus49
Euromillions Lottery
Skorzystaj z naszej oferty powitalnej
Mega Sena Lottery
Zagraj w Euromillions
Skorzystaj z naszej oferty powitalnej
Australian Lotto

100% First Deposit Bonus