• +48 22 400 88 44
  • integrity-europe@outlook.com

El Gordo Navidad

logowanie

zarejestruj się


Zagraj w Euromillions


Wygraj miliony grając w lotto na PlayHugeLottos.com

Hiszpańskie El Gordo jest znane ze swych niedzielnych losowań El Gordo de la Primitiva, które odbywają się regularnie raz w tygodniu. Dodatkowo organizator loterii Loterías y Apuestas del Estado proponuje dwa wielkie wydarzenia, które odbywają się na Boże Narodzenie oraz latem – El Gordo de Navidad oraz Summer El Gordo, zwane także San Ildefonso Summer Raffle. Dwa wymienione losowania są największymi światowymi loteriami!

EL GORDO DE NAVIDAD

Jest to jedna z najstarszych loterii na świecie, ustanowiona już w roku 1812, znana jako El Gordo de Navidad, Sorteo de Navidad, Lotería de Navidad lub Spanish Christmas Lottery – hiszpańska loteria świąteczna. Loteria El Gordo de Navidad ze względu na wysokość puli nagród, często przekraczającą 2 miliardy euro, jest uważana za największą na świecie. Nic więc w tym dziwnego, że w losowaniu El Gordo de Navidad co roku bierze udział aż 98% dorosłych Hiszpan. Teraz także i Wy możecie wziąć udział w tej niesamowitej loterii!

Spraw sobie prezent na święta – loteria El Gordo Navidad jest uważana za najbogatszą na świecie – pula nagród wynosi miliardy euro a najwyższe wygrane wypłacane setkom graczy sięgają milionów euro. Prawdopodobieństwo wygranej wynosi 15% a wszystkie wygrane są nieopodatkowane i wypłacane jednorazowo.

Jak grać w loterii El Gordo de Navidad?

W loterii El Gordo de Navidad gracze nie obstawiają swoich liczb – każdy los zawiera nadrukowaną kombinację pięciu liczb. Z uwagi na limitowaną liczbę losów może zdarzyć się, że zostaną one wyprzedane na długi czas przed losowaniem, dlatego warto zakupić je odpowiednio wcześnie.

Każda pięciocyfrowa kombinacja liczb jest powtórzona na wielu losach i w zależności od losowania El Gordo Navidad może osiągnąć nawet do 195 powtórzeń. Losy na loterię El Gordo Navidad są dostępne w zestawach po 10, zwane Billete oraz pojedynczo, jako dziesiętna część zestawu Billete. Pojedyncze losy noszą nazwę Decimo.

W przypadku wylosowania kodu liczbowego znajdującego się na zestawie 10 losów, czyli Billete, wygrana jest wypłacana w całości. Natomiast w przypadku trafienia liczb znajdujących się na pojedynczym losie typu Decimo, wygrywamy jedną dziesiętną wygranej przypisanej dla danej kombinacji liczb.

W 2011 roku struktura wygranych Billete kształtowała się następująco:

Nagroda I stopnia – €4.000.000
Nagroda II stopnia – €1.250.000
Nagroda III stopnia – €500.000
Nagroda IV stopnia – €200.000
Nagroda V stopnia – €60.000

Bardzo ciekawy i niezmieniony od 1812 roku jest sposób przeprowadzania losowania, które odbywa się wśród licznej publiczności a wyniki losowania są odśpiewywane przez uczniów ze szkoły San Ildefonso. Kule są losowane z dwóch oddzielnych bębnów – jednego z numerami zwycięskich losów oraz drugiego z oznaczeniem wysokości wygranej. Losowanie trwa wiele godzin, ponieważ cały proces jest powtarzany dla wylosowania tysięcy wygranych El Gordo Navidad. Losowanie jest transmitowane przez Televisión Española oraz w radio Nacional de España.

Kiedy grać w El Gordo de Navidad?

Losowanie El Gordo de Navidad odbywa się raz do roku w dniu 22 grudnia, natomiast losy są dostępne do nabycia na kilka miesięcy przed losowaniem. Na naszym portalu można je kupić od 8 listopada 2012.
SUMMER EL GORDO

Loteria Summer El Gordo, znana także pod nazwą San Ildefonso Summer Raffle, jest rozgrywana każdego roku w pierwszą niedzielę lipca i oferuje spektakularne szanse na wygrywanie nagród graczom z całego świata.

Gracze Summer El Gordo mają możliwość wygrania wysokich nagród z puli o wartości 140 milionów euro. Loteria oferuje 10 gwarantowanych nagród po 2 miliony euro oraz 378.000 mniejszych wygranych. Prawdopodobieństwo trafienia wygranej w Summer El Gordo wynosi aż 1:3. Wszystkie wygrane są nieopodatkowane i wypłacane jednorazowo.

Jak Grać w Summer El Gordo?

Gra w Summer El Gordo polega na wyborze liczby z przedziału od 0 do 99.999, czyli do wyboru jest aż sto tysięcy liczb. Wszystkie losy zawierające sto tysięcy liczb są sprzedawane dziesięć razy w dziesięciu seriach, gdzie każda z serii jest podzielona na dziesięć losów, które noszą nazwę „Decimas”. Taki system powoduje, że każda liczba może być grana 100 razy. Istnieje możliwość zakupu wszystkich losów dla danej liczby, co skutkuje maksymalną wygraną, jeżeli dana liczba zostanie wylosowana. Zakup pojedynczych losów powoduje, że gracz w przypadku wygranej otrzymuje 1/100 nagrody.

Kiedy grać w Summer El Gordo?

Losowanie Summer El Gordo ma miejsce latem raz do roku w pierwszą niedzielę lipca. W 2012 roku losowanie odbyło się 7 lipca. Losy loterii Summer El Gordo są dostępne do zakupu na naszym portalu kilka miesięcy przed planowanym losowaniem. Z uwagi na limity losy są sprzedawane w zależności od ich dostępności.


Skorzystaj z naszej oferty powitalnej

Zarejestruj się teraz i graj o prawdziwe miliony!

Największa, historyczna kumulacja lotto na świecie wyniosła 1,6 miliarda dolarów i miała miejsce 13 stycznia 2016 w amerykańskiej loterii PowerBall. Tą ogromną wygraną podzieliło się trzech graczy, którzy trafnie wytypowali wszystkie zwycięskie liczby –  4, 8, 19, 27, 34 oraz 10 – numer PowerBall.