• +48 22 400 88 44
  • integrity-europe@outlook.com

El Gordo

El Gordo – wprowadzenie:

El Gordo de la Primitiva, lub po prostu El Gordo, jest jedną z hiszpańskich loterii zarządzanych przez Loterías y Apuestas del Estado. W dosłownym tłumaczeniu „El Gordo” oznacza „wielki”, co naszym przypadku może się odnosić do wielkich wygranych lotto w loterii El Gordo. Losowania El Gordo de la Primitiva odbywają się raz w tygodniu a sama loteria nie powinna być mylona ze świątecznym grudniowym losowaniem dorocznej loterii El Gordo de Navidad, która także jest w naszej ofercie.

Historia El Gordo:

Loterías y Apuestas del Estado, hiszpańska organizacja zarządzająca loteriami została powołana do życia na mocy Dekretu Królewskiego w 1985. El Gordo de la Primitiva jest jedną z loterii prowadzoną przez Loterías y Apuestas del Estado a jej pierwsze losowanie odbyło się w 1993 roku.

Pierwotnie losowania El Gordo odbywały się jedynie raz w miesiącu, ale od października 1997 roku wprowadzono losowania raz w tygodniu. Dotychczas loteria El Gordo nie podlegała zasadniczym zmianą, poza wprowadzeniem nowego, ósmego stopnia wygranych w 2005 roku.

Jak grać w El Gordo?

Podobnie, jak wiele innych loterii na świecie, na przykład Power Ball, czy Mega Millions, loteria El Gordo de la Primitiva korzysta z dwóch oddzielnych zestawów liczb podczas losowania. Gra w El Gordo polega na wyborze 5 liczb spośród 54 z zestawu podstawowego oraz jednej liczby dodatkowej, zwanej „liczbą kluczową”, z zakresu od zera do dziewięciu (0-9).

Trafienie głównej wygranej w El Gordo polega na poprawnym wytypowaniu wszystkich sześciu liczb (5+1) – 5 z zakresu liczb podstawowych oraz liczby dodatkowej.

Sprawdź wyniki lotto El Gordo

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta do gry w lotto na naszym portalu zarejestruj się teraz

Pula wygranych i kumulacje w El Gordo:

Podstawowa pula wygranych w El Gordo zaczyna się od 5 milionów euro i może kumulować bez ograniczeń do momentu wygrania. Jedna z większych kumulacji w El Gordo osiągnęła 22 miliony euro. Wygrane w El Gordo nie są opodatkowane w Hiszpanii.

Losowania El Gordo:

Losowania El Gordo odbywają się raz w tygodniu, co niedzielę o godzinie pierwszej popołudniu czasu lokalnego (GMT+1) i są transmitowane przez Televisión Española oraz radio Nacional de España. Zamknięcie sprzedaży zakładów lotto na El Gordo następuje w sobotę popołudniu, ponieważ niemożliwe jest ich nabycie w niedzielę.


Wygraj miliony grając w lotto na PlayHugeLottos.com


Zagraj w Euromillions


Skorzystaj z naszej oferty powitalnej

Zarejestruj się teraz i graj o prawdziwe miliony!

Największa, historyczna kumulacja lotto na świecie wyniosła 1,6 miliarda dolarów i miała miejsce 13 stycznia 2016 w amerykańskiej loterii PowerBall. Tą ogromną wygraną podzieliło się trzech graczy, którzy trafnie wytypowali wszystkie zwycięskie liczby –  4, 8, 19, 27, 34 oraz 10 – numer PowerBall.