• +48 22 400 88 44
  • integrity-europe@outlook.com

Euro Millions

logowanie

zarejestruj się


Lotto247.com


PlayHugeLottos.com


Powerball


MegaMillions Aspirational


Euromillions Aspirational

Euro Millions to największa europejska, międzynarodowa loteria zorganizowana przez francuskie lotto Francaise des Jeux, hiszpańskie Loterias y Apuestas des Estad oraz brytyjski Camelot. Powołanie Euro Millions Lotto nastąpiło w sobotę, 7 lutego 2004, natomiast inauguracyjne losowanie odbyło się w piątek, 13 lutego 2004 w Paryżu. Początkowo w loterii Euro Millions uczestniczyła Francja, Hiszpania oraz Anglia ale niebawem Austria, Belgia, Irlandia, Luxemburg, Portugalia oraz Szwajcaria dołączyły podczas losowania, które odbyło się 8 października 2004.

Oficjalna strona loterii Euro Millions

Loteria Euro Millions, powszechnie znana jako Euro Lotto, kumuluje udział graczy z dziewięciu uczestniczących krajów i dzięki temu oferuje bardzo wysokie pule wygranych lotto – podstawowy jackpot przy braku kumulacji wynosi aż 15 milionów Euro, czyli około 60 milionów złotych. Takiej kumulacji w Dużym Lotku nie było nigdy w jego historii, podczas gdy w Euro Millions Lotto jest to gwarantowana wartość kumulacji, która może się zwiększyć, jeżeli podczas losowania nikt nie trafi  głównej wygranej 5+2. Biorąc pod uwagę rozszerzanie się Unii Europejskiej, w dalszej perspektywie doprowadzi to także do powiększenia grona krajów uczestniczących w loterii Euro Millions. Zwiększenie liczby graczy Euro Lotto z pewnością spowoduje wzrost puli wygranych loterii Euro Millions, które już obecnie osiągają astronomiczne kwoty.

Pula wygranych pierwszego stopnia (5+2) jest kumulowana każdego tygodnia w przypadku braku głównej wygranej. Podczas losowania, które odbyło się 3 lutego 2006, po 11 kolejnych kumulacjach jackpot Euro Lotto wyniósł 125,194,303 funtów brytyjskich – 570,000,000 złotych. Tą sumą podzieliło się trzech graczy (dwóch z Francji i jeden z Portugalii), co przez długi czas czyniło ją największą w historii europejską wygraną w lotto.

Jednak w sierpniu 2012 został pobity rekord największej wygranej w loterii EuroMillions – Państwo Bayford z Wielkiej Brytanii wygrali jako jedyni maksymalną kumulację 190 milionów euro.

Jak grać w loterię Euro Millions przez internet?

Przede wszystkim zarejestruj swoje konto, tak abyś mógł/mogła wysłać swoje zakłady, uzyskać potwierdzenie ich zawarcia i zarządzać wygranymi.

Zawarcie zakładu Euro Millions Lotto polega na obstawieniu 5 głównych liczb spośród 50 oraz 2 dodatkowych – „szczęśliwych gwiazdek” z 11 dodatkowych liczb. Losowania odbywają się w każdy wtorek i piątek wieczorem a mają miejsce w Paryżu. Więcej informacji na temat, jak grać znajdziesz tutaj

Struktura wygranych w Euro Millions Lotto

Szanse na trafienie głównej wygranej loterii Euro Millions wynoszą 1 do 76 milionów, natomiast prawdopodobieństwo trafienia jakiejkolwiek wygranej wynosi 1:13 (wygrane najniższych poziomów). Dla porównania szansa na trafienie „trójki” w Dużym Lotku, obecnie Lotto, wynosi 1:57.

W loterii EuroMillions jest 12 poziomów wygranych – od najniższych 2+0, 2+1 lub 1+2, przez wszystkie możliwe kombinacje, aż do najwyższej 5+2. 16 procent puli wygranych przekazywane jest do „Funduszu Booster”, który może być wykorzystany do zwiększenia kumulacji Euro Lotto. Kwoty wygranych na poszczególnych poziomach zależą od ogólnej liczby zawartych zakładów lotto i są proporcjonalne do liczby trafnych zakładów dla każdego poziomu wygranych.

Jeżeli nie padła główna wygrana – jackpot, wtedy pula przechodzi na kolejne losowanie Euro Millions Lotto. Jacpot może być kumulowany przez kolejne 12 tygodni (maksymalnie może nastąpić 11 kumulacji). W przypadku, gdy podczas 11 kumulacji Euro Lotto nikt nie trafi głównej wygranej 5+2, wtedy jackpot jest dzielony pomiędzy wygranych niższego poziomu – 5+1.

Zasady kumulacji EuroMillions i Super Losowania

W 2012 roku Euro Millions wprowadził nowy limit puli głównej wygranej, który został określony na 190 milionów euro. Po osiągnięciu kwoty 190 milionów euro, główna wygrana EuroMillions nie jest dalej kumulowana. Jeżeli po dwóch kolejnych losowaniach EuroMillions nikt nie trafi głównej wygranej, wtedy jest ona dzielona pomiędzy graczy, którzy trafnie wytypowali wynik drugiego stopnia (5+1).

Super Losowania loterii Euro Millions są to specjalne losowania, które mają miejsce raz-dwa razy do roku i z reguły są związane z jubileuszem Loterii EuroMillions. Super Losowania oferują zwiększoną do 100 lub 130 milionów euro pulę głównej wygranej, niezależnie od wysokości poprzedniej kumulacji.

Od listopada 2009 roku obowiązuje zasada, że jeśli główna wygrana nie zostanie trafiona podczas Super Losowania, wtedy podlega kumulacji na następne losowanie a w przypadku braku głównej wygranej, jest dzielona pomiędzy zwycięzców II stopnia.

Największe wygrane w historii Euro Millions Lotto

W sierpniu 2012 został pobity rekord loterii EuroMillions – Państwo Bayford z Wielkiej Brytanii wygrali jako jedyni maksymalną kumulację 190 milionów euro.

28 września 2011 odbyło się jubileuszowe super losowanie Euro Millions z gwarantowaną pulą 100 milionów euro – to była gra o prawdziwie wielką stawkę – jeden z graczy trafił główną wygraną!

8 października 2010 padła w Wielkiej Brytanii największa indywidualna wygrana w loterii Euro Millions i wyniosła 129,818,430 euro – około 515 milionów złotych.

Rekordowa wygrana w EuroMillions padła w piątek 8 maja 2009 w Hiszpanii – 126 milionów euro  – bagatela, około 500,000,000 złotych.

9 lutego 2007 gracz z Belgii wygrał w Euro Lotto 100 milionów euro (400 milionów złotych). Los na loterię kupił w kiosku w Tienen. To jest największa wygrana lotto w Belgii i druga pod względem wielkości indywidualna wygrana w historii Euro Millions Lotto.

17 listopada 2006, po 11 kolejnych kumulacjach jackpot Euro Millions Lotto osiągnął astronomiczną kwotę 183 milionów euro (750 milionów złotych). W wyniku 12 losowania lotto żaden z zawartych zakładów nie zawierał wszystkich wylosowanych liczb (5+2) i dlatego jackpot został podzielony pomiędzy 20 graczy, którzy trafnie wytypowali 5+1. Każdy taki los Euro Millions Lotto był wart 9.6 miliona euro (40 milionów złotych). Kwota ta zawierała 5% sumy kumulacji Euro Lotto plus wartość wygranej 5+1. 7 spośród 20 trafnych losów zostało zawartych w UK, 4 we Francji, po 3 w Portugalii i Hiszpanii, 2 w Irlandii oraz 1 w Belgii.

31 marca 2006, po 6 kolejnych kumulacjach, główną wygraną loterii Euro Millions w wysokości 75 milionów euro (300 milionów złotych) ponownie uzyskał gracz z Belgii. Jest to druga pod względem wielkości wygrana lotto w Belgii i trzecia największa indywidualna wygrana w historii Euro Millions Lotto.

3 lutego 2006, w wyniku 11 kumulacji lotto, jackpot loterii Euro Millions osiągnął po raz kolejny ogromną kwotę 180 milionów euro (740 milionów złotych). Główną wygraną lotto w Euro Millions podzieliło się trzech szczęśliwców – dwóch z Francji i jeden z Portugalii, a każdy wygrał po 60 milionów euro (246 milionów złotych).

31 lipca 2005, w rezultacie 9-krotnej kumulacji jackpot Euro Millions Lotto wyniósł 115 milionów euro (470 milionów złotych). Szczęśliwy los został kupiony w Garryowen, Limerick, w Irlandii a wygraną okazała się Dolores McNamara, matka sześciorga dzieci.

Jeżeli masz dalsze pytania prosimy zajrzyj do do sekcji z odpowiedziami na najczęściej zadawane … pytania … oczywiście, kto pyta nie błądzi!

Zarejestruj swoje konto do gry w lotto przez internet i zagraj w Euro Millions


Skorzystaj z naszej oferty powitalnej

Zarejestruj się teraz i graj o prawdziwe miliony!

Największa, historyczna kumulacja lotto na świecie wyniosła 1,6 miliarda dolarów i miała miejsce 13 stycznia 2016 w amerykańskiej loterii PowerBall. Tą ogromną wygraną podzieliło się trzech graczy, którzy trafnie wytypowali wszystkie zwycięskie liczby –  4, 8, 19, 27, 34 oraz 10 – numer PowerBall.