• +48 22 400 88 44
  • integrity-europe@outlook.com

France Loto

Historia France Loto:

Francuska Loteria Krajowa – France Loto – Loto Francaise – została wprowadzona w 1976 roku i jest obecnie zarządzana przez grupę Francaise des Jeux, która została powołana w 1993 roku w celu organizowania i zarządzania grami losowymi oraz zakładami sportowymi. Korzenie gier lotto we Francji sięgają roku 1936, kiedy rząd Francji wprowadził pierwszą loterię w celu pozyskiwania funduszy dla kraju. France Loto jest bardzo popularną loterią, w której biorą udział miliony graczy lotto. Teraz także ty możesz wziąć udział w losowaniach France Loto przez nasz portal.

Zasady gry we France Loto

Zawierając zakład lotto wybieramy liczby z dwóch zakresów – 5 numerów z 49 oraz jedną liczbę bonusową z zakresu od 1 do 10 – tak zwany „Lucky Number”. Trafienie głównej wygranej następuje w wyniku właściwego wytypowania wszystkich 6 liczb.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta do gry w lotto na naszym portalu zarejestruj się teraz


Pula wygranych France Loto i kumulacje

Podstawowa pula wygranych we France Loto wynosi 2 miliony euro i w wyniku kumulacji zwiększa się o 1 milion euro. France Loto może kumulować maksymalnie do 34 razy. Największa jednostkowa wygrana we France Loto wyniosła 24 miliony euro, kiedy pula głównej wygranej kumulowała 11 razy. Miało to miejsce 6 czerwca 2011 roku.

Jedna z ciekawostek o wygranych we France Loto dotyczy faktu dwukrotnego trafienia głównej puli przez jednego szczęśliwego gracza z Francji, pochodzącego z Montpellier. W 1996 roku wygrał on główną nagrodę we France Loto i powtórzył swój sukces w 2011, zgarniając po raz kolejny główną pulę w wysokości 5,8 miliona euro.

Kiedy odbywają się losowania France Loto?

Losowania loterii France Loto mają miejsce trzy razy w tygodniu – w poniedziałek, środę i sobotę o godzinie 20:30 (GMT) i są transmitowane w telewizji France 2.


Zagraj w Euromillions


Skorzystaj z naszej oferty powitalnej


Skorzystaj z naszej oferty powitalnej

Zarejestruj się teraz i graj o prawdziwe miliony!

Największa, historyczna kumulacja lotto na świecie wyniosła 1,6 miliarda dolarów i miała miejsce 13 stycznia 2016 w amerykańskiej loterii PowerBall. Tą ogromną wygraną podzieliło się trzech graczy, którzy trafnie wytypowali wszystkie zwycięskie liczby –  4, 8, 19, 27, 34 oraz 10 – numer PowerBall.