• +48 22 400 88 44
  • integrity-europe@outlook.com

Power Ball

Power Ball jest amerykańską loterią, w której skumulowana wartość jackpot, tak jak w przypadku innych gier lotto podlega podziałowi pomiędzy graczy, którzy trafnie wytypowali wszystkie wylosowane liczby.  Loteria jest koordynowana przez Międzystanowe Stowarzyszenie Lotto (MUSL), założone przez członkowskie loterie na terenie USA i działa na zasadzie non-profit.
Oficjalna strona loterii Power Ball

Począwszy od 4 października 2015 roku, gracz biorący udział w Power Ball lotto wybiera w jednym zakładzie 5 numerów spośród od 1 do 69 (białe kule) oraz jedną dodatkową liczbę z zakresu od 1 do 26 (czerwona kula Power Ball).  Minimalna wartość puli pierwszego stopnia – jackpot – wynosi 40 milionów dolarów amerykańskich i jest wypłacana w 30 ratach przez 29 kolejnych lat.

Każda kolejna kumulacja zwiększa jackpot o kwotę minimum 10 milionów dolarów (pierwsza kumulacja wynosi minimum 40 milionów USD).  Wypłacanie głównej wygranej w 30 ratach odbywa się na zasadzie progresywnej, to jest – w przypadku wygrania kwoty 15 milionów USD, pierwsza roczna rata wyniesie około 267,000 USD, natomiast ostatnia około 834,000 USD.

Losowania Power Ball lotto odbywają się w każdą środę oraz sobotę w studio MUSL w West Des Moines w stanie Iowa o godzinie 22:59 czasu wschodniego USA (21:59 czasu centralnego USA).  Losowania okazjonalnie odbywają się w innych miejscach w USA.  Wyniki losowania stają się oficjalne dopiero po dokonaniu audytu przez firmę księgową LWBJ, LLP.

Największe wygrane w historii loterii Power Ball:

18 lutego 2006 roku, wygrana w wysokości 365 milionów dolarów padła na jeden los wysłany w stanie Nebraska.  Ta wielka wygrana została  podzielona pomiędzy ośmiu pracowników zakładów mięsnych (tu się przypomina słynne stwierdzenie „A mi to lotto!” z reklamy naszego Totalizatora Sportowego).  Była to dotychczas największa wygrana w Power Ball lotto przypadająca na pojedynczy zakład.

Wielka wygrana w wysokości 340 milionów dolarów, która padła w tej loterii 19 października 2005 roku, została wylosowana przez rodzinę West z Jacksonsville w stanie Oregon. Rodzina uzyskała wygraną raptem dwa miesiące przed wprowadzeniem nowych zasad wypłat wyższych wygranych.  Steve West, który zakupił los „postawił” 20 dolarów a pozostałe 20 dołożyła jego rodzina.

Poprzednikiem rodziny West z wygraną 340 milionów dolarów był Jack Whittaker ze stanu West Virginia, który trafił 314 milionów USD Boże Narodzenie 2002 roku.

Z kolei 25 sierpnia 2007 roku, jackpot wart 314 milionów dolarów wygrał emerytowany mechanik samochodowy z Ochio.

Teraz i Wam życzymy wielkich wygranych w loterii Power Ball.

Zarejestruj swoje konto do gry w lotto przez internet i zagraj o wielkie miliony!


Lotto247.com


Mega Sena Lottery


Skorzystaj z naszej oferty powitalnej

Zarejestruj się teraz i graj o prawdziwe miliony!

Największa, historyczna kumulacja lotto na świecie wyniosła 1,6 miliarda dolarów i miała miejsce 13 stycznia 2016 w amerykańskiej loterii PowerBall. Tą ogromną wygraną podzieliło się trzech graczy, którzy trafnie wytypowali wszystkie zwycięskie liczby –  4, 8, 19, 27, 34 oraz 10 – numer PowerBall.