Inspekcje infrastruktury wykonanene dzięki dronom są najbardziej efektywnym sposobem docierania do trudno dostępnych miejsc elelementów infrastruktury, które wymagają regularnych kontroli zużycia.

INSPEKCJE DRONEM

Przeprowadzanie inspekcji przy pomocy dronów jest najbardziej wydajnym i profesjonalnym sposobem obniżania zarówno kosztów inwestycji jak i dalszych prac związanych z optymalnym ich wykorzystywaniem. Inspekcje infrastruktury wykonanene dzięki dronom są najbardziej efektywnym sposobem docierania do trudno dostępnych miejsc elelementów infrastruktury, które wymagają regularnych kontroli zużycia. Wykorzystanie materiałów filmowych nagranych z lotu ptaka mogą być z powodzeniem wykorzystywane w różnych branżach sektora przemysłowego, transportowego czy energetycznego. Regularny monitoring dronami jest z powodzeniem realizowaną taktyką nadzorowania obiektów, dzięki której znany jest obecny stan technicznych, co skutkuje wczesnym wykrywaniem niekorzystnych zmian zapobiegając tym samym niekorzystym naprawom.

PLATFORMY WIERTNICZE

Odległe położenie platform wiertniczych sprawia, że są to miejsca trudnodostępne o wysokim stopniu ryzyka i zagrożenia. Każda awaria na platformie wiertniczej wiąże się z inspekcjami. Udział specjalistów, inżynierów lub agentów ubezpieczeniowych może stanowić zagrożenia dla ich życia. Dlatego wykorzystanie bezzałogowych dronów obniża to ryzyko, zmniejsza koszty takiego przedsięwzięcia, a przy tym samym obniża ryzyko i niebezpieczeństwo isnpekcji.

Czytaj więcej.

LINIE ENERGETYCZNE

Termowizyjne kamery umieszczane w dronach są z powodzeniem realizowane jako oficjalne praktyki kontroli i nadzoru sieci linii energetycznych. Wczesne wykrywanie usterek i ognisk zapalnych zredukuje niebezpieczeństwo i skróci czas napraw. W przypadku linii energetycznych czas pracy odgrywa kluczową rolę. W inspekcjach realizowane są pomiary zarówno termowizyjne jak i wizyjne w celu zwiększenia efektywności i dokładności pracy.

Czytaj więcej.

PANELE FOTOWOLTANICZNE

Metoda inspekcyjna polega na analizie rozkładu temperatury na poszczególnych ogniwach fotowoltanicznych. Największe różnice w obrazie świadczą o obszarach nagrzewających niestabilnie szybko. Takie hot-spot’y powstają w wyniku uszkodzeń powstałych przez zacienienie lub podczas transportu.

Czytaj więcej.

STACJE BTS/MASZTY GSM

Dzięki zastosowaniu dronów odchodzą koszty wyłączania anten na czas inspekcji wykonywanych przez techników specjalistów. Użycie drona umożliwia dalszą pracę BTSów przy równoczesnym monitoringu filmowym oraz fotograficznym. Materiały pozyskane w wysokiej rozdzielczości umożliwiają rychłe podejmowanie działań na rzecz zmiejszenia ryzyka poniesienia kosztów poważniejszej naprawy.

Czytaj więcej.

ELEKTROWNIE WIATROWE

Ogromne łopaty elektrowni wiatrowych składają się z wielu części kompozytowych, które wymagają ciągłego nadzoru i monitoringu. Nawet najdrobniejsze uszkodzenia lub braki w ciągłości mogą doprowadzić do sytuacji zagrażających życiu. Konwencjonalne metody nadzoru zakładają pracę pracowinika prowadzącego inspekcje. Zużycie materiałów czy nawet małe defekty mogą doprowadzić do katastroficznych skutków.

Czytaj więcej.

ROLNICTWO PRECYZYJNE

Monitoring pól uprawnych, zbieranie danych i precyzyjny oprysk to przyszłość agrotechniki. Obecnie wprowadzana technologia bezzałogowych dronów do wykonywania precyzyjnych pomiarów terenu upraw, do zbierania kluczowych danych na temat kondycji upraw, czy realizowanie precyzyjnych oprysków na miejsca zagrożone staje się rzeczywistością.

Czytaj więcej.

INSPECT ONE X8

DRON DO INSPEKCJI FOTO/VIDEO

Ośmiowirnikowiec w układzie X8, używany zazwyczaj do filmowania i inspekcji Foto/Video. Wyposażony w kamerę z zoomem 18x.

VIDEO DRONE S8

DRON DO FILMOWANIA FHD/4K

Ośmiowirnikowiec w układzie S8, używany do nagrywania materiałów w wysokiej jakośći. Wyposażony w aparat PANASONIC DMC GH4.

GUARDIAN ONE Y6

MONITORING INFRASTRUKTURY DRONEM

Sześciowirnikowiec w układzie Y6, idealny do monitoringu obiektów przemysłowych i okolic magazynów. Kamera FHD Zoom 10x.

FINAL SHOT

PRO X8 Heavy Lift

Olbrzymi ośmiowirnikowiec dla najbardziej wymagających, zdolny do lotu z kamerą o wadze do 8 kg i czasie lotu 18minut.

Double Hex S12

PRO S12 Heavy Lift

Dwanaście wirników w układzie S12, używany do nagrywania materiałów w bardzo wysokiej jakośći. Wyposażony w aparat SONY A7SII.

GUARDIAN ONE Y6

MONITORING INFRASTRUKTURY

Sześciowirnikowiec w układzie Y6, idealny do monitoringu obiektów przemysłowych i okolic magazynów. Kamera FHD Zoom 10x.